Új irodát nyitottunk Szerencsen
Örömmel jelentjük be, hogy novembertől Szerencsen is várják az érdeklődőket tanácsadó kollégáink. Az új iroda megnyitóján beszédet mondott Kiss Attila polgármester úr, dr. Koncz Zsófia államtitkár asszony, valamint Szakács Áron, a Széchenyi Programiroda Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Ügyvezető úr elmondta, a szerencsi a 47. irodánk az országban, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében pedig Miskolc, Sárospatak és Ózd után a negyedik. Emellett országszerte 122 úgynevezett kontaktpontot nyitottunk, ahol a vállalkozások szintén számíthatnak segítségünkre. Ezekből az ügyfélszolgálati irodákból tizennégy már elérhető a vármegyében, ahol a tanácsadóink egy-két heti rendszerességgel fogadják a vállalkozókat.
„Az országos hálózatban dolgozó tanácsadók segítenek eligazodni az európai uniós források tervezésének és felhasználásának kusza és bürokratikus világában. Így például a támogatás alapját képező tevékenységek megtervezésétől a koncepció kialakításán át a megvalósítás, közbeszerzés, esetleg a jogorvoslati kérdéseken keresztül egészen a pénzügyi zárásig. A mi feladatunk a projektek megvalósítása során, hogy egy rövid időre megjelenünk a projektekben, elmondjuk a javaslatainkat, irányba állítjuk a megvalósítást, illetve az eseményeket, utána kilépünk a projektből és ezt követően ránézünk a projektekre, hogy minden rendben zajlik. Tevékenységeinket térítésmentesen kínáljuk minden kedvezményezettnek. Ez jelenthet tanácsadást vagy olyan típusú projektmentorálási tevékenységet, amelyet az Irányító Hatóságon keresztül biztosítunk a kedvezményezettjeink számára” – hangsúlyozta Szakács Áron.
Társaságunk ügyvezetője jelezte, hogy az uniós források elérhetők, a jogállamisági vita miatti korlátozások csak a kohéziós alapok egyes elemeit érintik. A 2021–2027-es időszakban Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében több mint 1100 projekt fut 178 milliárd forint értékben, ebből a szerencsi járásban 86 projekt több mint 11 milliárd forint támogatást kapott.
Államtitkár asszony kiemelte, hogy a vidék fejlesztése nemzeti ügy, Szerencs szerepe pedig meghatározó a Széchenyi Programiroda hálózatában.
Polgármester úr elmondta, hogy a korábbi borászati labor helyén működik az iroda, és a Magyar Turisztikai Ügynökség 90 millió forintos támogatásával további fejlesztések – többek között a kapuzat helyreállítása és parkolók kialakítása – valósulnak meg a közeljövőben.